ŚLUBOWANIE

Utworzono dnia 28.10.2021

Jak co roku uczniowie klasy pierwszej Szkoły Podstawowej w Daniszynie  z wielkim zapałem rozpoczęli naukę w  szkole. W czwartek 21 października 2021 w murach szkoły  odbyło  się uroczyste pasowanie na ucznia. To wydarzenie zawsze wzbudza wiele emocji zarówno wśród uczniów, nauczycieli, a także rodziców. Na ceremonię przybyli rodzice pierwszoklasistów, wychowawcy klasy drugiej i trzeciej wraz z wychowankami, wychowawca z przedszkola i przewodnicząca  Rady Rodziców. Uczniowie klasy pierwszej przedstawili program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje zdolności recytatorskiei wokalne. To był egzamin, który zdali na szóstkę. Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci ślubowania  oraz pasowanie na uczniów. Pierwszoklasiści złożyli przyrzeczenie, że sumiennie będą wypełniać szkolne obowiązki, szanować symbole narodowe oraz sprawiać radość rodzicom i nauczycielom W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów Szkoły Podstawowej w Daniszynie. Tradycyjnie, jak co roku uczniowie klasy pierwszej podczas uroczystości ślubowania zostali również przyjęci w poczet czytelników biblioteki. Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, nie zabrakło też upominków od klasy drugiej i trzeciej oraz przybyłych gości. Następnie wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek i spędzili miłe chwile przy kawce i pysznym torcie. Uczniom życzymy sukcesów w nauce i wytrwałości w zdobywaniu wiedzy oraz jak najlepszych ocen na pierwszym szkolnym świadectwie.

ŚLUBOWANIE

Utworzono dnia 28.10.2021, 13:23